tc-crew.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cana eliminohet nga Liga e Kampionėve

Shko poshtė

Cana eliminohet nga Liga e Kampionėve Empty Cana eliminohet nga Liga e Kampionėve

Mesazh  3gp' Thu Nov 27, 2008 4:06 am

Skuadra e Liverpoolit ka siguruar njė vend pėr fazėn e eliminimit direkt nė Ligėn e Kampionėve pasi tė mėrkurėn mbrėma ka shėnuar fitore nė Anfield kundėr Olimpique Marseille me rezultat minimal 1-0.

Mesfushori kosovar Lorik Cana
gjatė konferencės pėr shtyp nė Anfield para ndeshjes kundėr Liverpool,
Goli i vetėm nė ndeshje u shėnua nė minutėn e 23-tė nga kapiteni i dhe simboli skuadrės vendase, Steven Gerrard, i cili shfrytėzoi krosimin e Alonsos pėr ta mposhtur me kokė portierin mysafir, Mandanda.

Sulmuesi i Liverpoolit, Fernando Torres, gjatė ndeshjes kundėr Marseille,
Pas kėsaj humbjeje, skuadra e Lorik Canės eliminohet nga Liga e Kampionėve, ndėrsa i mbetet qė nė takimin e radhės kundėr Atletico Madridit tė sigurojė pikėt pėr t’u kualifikuar nė Kupėn UEFA.

Takimi tjetėr i Grupit D, i cili u zhvillua nė kryeqytetin spanjoll ndėrmjet Atletico Madridit dhe PSV, i takoi skuadrės vendase e cila shėnoi fitore me rezultat 2-1.

Lojtarėt e Atleticos festojnė pas golit tė Simaos,

Golat pėr vendasit i shėnuan Simao (14’) dhe Maxi Rodriguez (28’), ndėrsa me tė filluart pjesa e dytė (47’), mysafirėt arritėn ta ngushtonin epėrsinė me golin e Danny Koevermans, mirėpo ata nuk mundėn tė bėjnė mė shuam kundėr skuadrės sė fuqishme tė Atleticos.

Edhe Atletico me kėtė fitore siguroi vizėn pėr vazhdimin e mėtutjeshėm nė fazėn ‘knockout’ tė Ligės sė Kampionėve, porse nė cilėn pozitė do tė pėrfundojė nė Grupin D do tė varet nga takimi i fundit tė cilin do ta zhvillojė nė udhėtim kundėr ekipit tė Lorik Canės