Del Piero, Ibrahimovic dhe Kaka tė nominuar pėr Oscar Del Calcio 2008

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Del Piero, Ibrahimovic dhe Kaka tė nominuar pėr Oscar Del Calcio 2008

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 11:32 am

Shoqata Italiane e Futbollit (Associazione Italiana Calciatori- ACI) ka bėrė publike nominimet pėr Lojtarin mė tė mirė tė vitit nė Serie A (Oscar Del Calcio 2008), ndėrsa nė listė janė tė pėrfshirė tė gjithė lojtarėt qė pritej tė ishin aty.
Alessandro Del Piero i cili sezonin e kaluar pati njė paraqitje tė shkėlqyer dhe pėrfundoi si golashėnuesi mė i mirė nė Serie A, ėshtė pretendenti kryesor pėr ta fituar ēmimin e sivjetmė tė lojtarit mė tė mirė nė Kampionatin italian.

Mė poshtė ėshtė lista e plotė e lojtarėve tė nominuar:

Lojtari mė i mirė i vitit: (Caktohet nga fituesit: Lojtari mė i mirė italian dhe Lojtari i huaj mė i mirė)

Lojtari mė i mirė italian: Alessandro Del Piero (Juventus), Daniele De Rossi (Roma), Andrea Pirlo (Milan)

Lojtari i huaj mė i mirė: Zlatan Ibrahimovic (Inter), Ricardo Kaka (Milan), Adrian Mutu (Fiorentina)

Portieri mė i mirė: Gianluigi Buffon (Juventus), Sebastien Frey (Fiorentina), Julio Cesar (Inter)

Mbrojtėsi mė i mirė: Giorgio Chiellini (Juventus), Phillipe Mexes (Roma), Alessandro Nesta (Milan)

Lojtari i ri mė i mirė: Mario Balotelli (Inter), Sebastian Giovinco (Juventus), Marek Hamsik (Napoli)

Trajneri mė i mirė: Carlo Ancelotti (Milan), Cesare Prandelli (Fiorentina)

Gjyqtari mė i mirė: Emidio Morganti, Roberto Rosetti, Massimiliano Saccani.

Fituesit do tė bėhen tė ditur mė 19 janar gjatė ceremonisė sė pėrvitshme tė ACI.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 25

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi